EKOfest v Trnave

V kine Hviezda a v Kamennom mlyne v Trnave sa tento rok v júni uskutoční už 13. ročník Ekofestu. Zároveň v meste otvoria trnavské leto. Ako sprievodný program je pripravená aj jazda na bicykloch a kolobežkách zelenou Trnavou – PSA TT-inline! Pripravené sú aj koncerty M BijouTerrier, King Shaolin či punkovej legendy Zóna A.

Návštevníci EKOfestu na kúpalisku Kamenný mlyn si budú môcť zahrať aj petang, kolky, plážový volejbal, stolný futbal, či sa budú môcť okúpať a zaplávať si bazéne. Vstup na kúpalisko bude pre návštevníkov EKOfestu bezplatný po preukázaní sa platnou vstupenkou, alebo náramkom z EKOfestu.

V stánkoch bude na návštevníkov čakať aj občerstvenie, nápoje sa budú čapovať do zálohovaných pohárov.

 EKOfest vznikol v Trnave v roku 2008  ako benefičný environmentálny open-air festival. jediný svojho Výťažok z festivalu je každoročne venovaný na životné prostredie, najmä na výsadbu zelene v meste.

Podujatie je zamerané na zlepšenie stavu životného prostredia, rozšírenie zelene,  vytváranie  zdravších a ekologickejších podmienok v meste Trnava. Organizátori chcú tiež dostať do povedomia zodpovednejší vzťah k prírode,  k životnému prostredie a tiež podporiť zastavenie znečisťovania vzduchu, vody i pôdy. EKOfest sa doposiaľ môže pochváliť až  približne 25- tisícmi návštevníkov, vystúpilo na ňom 80 kapiel, odpremietali 120 filmov, konalo sa 23 výstav a 35 prednášok s environmentálnou tématikou. Z výťažku z festivalu sa podarilo získať prostriedky na výsadbu takmer 400 stromov a kríkov.

Posted in: Uncategorized