Najväčší hudobný slovenský festival Pohoda

Festival Pohoda založili Michal Kaščák a Mário Michna v roku 1997. Podujatie vzniklo  ako stretnutie priateľov na futbalovom ihrisku v Trenčíne. Na prvom ročníku hralo osem skupín na jednom pódiu. V roku 1998 sa festival  v areáli  Pod Sokolicami a rok neskôr sa stal dvojdňovým festivalom. V roku 2000 sa podujatie konalo už na trenčianskom výstavisku a zvýšil sa aj počet scén, pribudla literatúra a vážna hudba. Od roku 2004 sa festival koná na trenčianskom letisku, vždy druhý júlový víkend.

Okrem hudobných vystúpení sú pripravené aj  atrakcie, literárne besedy, divadelné predstavenia, tanečné workshopy, diskusie, či čitáreň. Festival Pohoda je orientovaný aj na rodiny s deťmi.

V areáli sú pripravené stanové tábory s kompletným príslušenstvom aj stánky s občerstvením. Podujatie je ekologické, používajú sa zálohované poháre, kompostovateľný riad a samozrejme aj šetrné toalety.  V blízkosti areálu  je parkovisko a  z Trenčína premáva aj kyvadlová doprava. Kapacitu má až 30 000 návštevníkov. 

„Pohodu sa snažíme robiť s rovnakým prístupom, ako keď pozývate niekoho k sebe domov na návštevu. Chcete, aby sa u vás cítil dobre, aby mal dobrý program, aby si mal kde sadnúť a ak chce, aj kde prespať, pripravíte dobré jedlo a pitie a urobíte všetko pre to, aby sa cítil dobre aj v kúpeľni či na záchode. Potom môžete počúvať dobrú hudbu, tancovať, pozerať filmy, debatovať o radostiach i problémoch,“ povedal Michal Kaščák.

Posted in: Uncategorized